*/
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów PIN_GORZKOW oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Przestrzeń publiczna w Gorzkowie-Osadzie

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów PIN_GORZKOW oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Informujemy, że w dniach 24 - 28 października 2014 r. została zrealizowana kolejna inicjatywa PIN w Gminie Gorzków pn. "Przestrzeń publiczna". Celem inicjatywy  była poprawa estetyki centrum miejscowości Gorzków-Osada. W roku 1689 Jan III Sobieski nadał "miasteczkowi Gorzków" prawa miejskie i wytyczył czworoboczny, klasycystyczny rynek. W roku 2009 Gmina Gorzków przystąpiła do partnerstwa "Szlak Jana III Sobieskiego". W 2012 r. przeprowadzono gruntowną odnowę rynku, wymieniono chodniki, usytuowano ławki, dokonano nasadzeń zieleni, przede wszystkim wyeksponowano pierwotne klasyczne założenia rynku, eksponując osie widokowe. W ocenie mieszkańców brakuje na nim roślin kwitnących. Dzięki adaptacji skweru przez takie rośliny rynek w Gorzkowie-Osadzie stanie się miejscem kolorowym, zmieniającym się w zależności od pory roku. Inicjatywa będzie służyć mieszkańcom korzystającym ze skweru w Gorzkowie-Osadzie jako miejsca wypoczynku, realizacji zakupów czy uczestnictwa w imprezach okolicznościowych. Koszt realizacji projektu wynosi 1750,00 zł. Prace zostały wykonane przez wolontariuszy. Program Inicjatyw Najmniejszych  jest finansowany przez Ekologiczny Klub UNESCO, ul. Partyzantów 19, 21-050 Piaski Lubelskie w ramach środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. {gallery}PIN_GORZKOW{/gallery}